| Nome da marca: | Ruifujie |
| Número do modelo: | DL-32.8/160 |
| MOQ: | 1 |
| preço: | Discussed |
| Tempo de entrega: | 1 mês |
| Condições de pagamento: | T/T, União Ocidental |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DL160 |
| Nominal Cooling Capacity | 35.2kW |
| Applicable Cold Room Area | 160㎡ |
| Tube Volume | 22.5L |
| Refrigerant Inlet/Outlet Diameter | φ25/φ40mm |
| Fan Quantity | 3pcs |
| Fan Diameter | 500mm |
| Working Voltage | 380V |
| Total Fan Power | 3×414W |
| Air Volume | 22000m³/H |
| Air Delivery Distance | 16m |
| Fin Defrost Power | 7500W |
| Drain Pan Defrost Power | 2200W |
Shenzhen Ruifujie Technology Co., Ltd. has over 20 years of professional experience in the refrigeration industry. We independently develop scroll, piston, rotor, semi-hermetic and screw compressors, with rich experience in cold storage, freezing equipment and ice machines. We offer comprehensive OEM/ODM refrigeration services, export refrigeration products globally, and are praised for reliable compressors, professional services and competitive pricing.
| Supply Ability | 1000000 pieces/year, MOQ is usually one piece |
|---|---|
| Shipping Time | Sample order in stock within 3 days, Bulk order generally 10-15 working days after receiving deposit |
| Shipping Method | Support by sea, by air, by express (DHL, FedEx, UPS...) |
| Payment Terms | TT/Western Union 30% Advance Payment, 70% Final Payment |
| Shipping Port | Ningbo Port, Shanghai Port, Shenzhen Port |
| Nome da marca: | Ruifujie |
| Número do modelo: | DL-32.8/160 |
| MOQ: | 1 |
| preço: | Discussed |
| Detalhes da embalagem: | caixa de madeira |
| Condições de pagamento: | T/T, União Ocidental |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DL160 |
| Nominal Cooling Capacity | 35.2kW |
| Applicable Cold Room Area | 160㎡ |
| Tube Volume | 22.5L |
| Refrigerant Inlet/Outlet Diameter | φ25/φ40mm |
| Fan Quantity | 3pcs |
| Fan Diameter | 500mm |
| Working Voltage | 380V |
| Total Fan Power | 3×414W |
| Air Volume | 22000m³/H |
| Air Delivery Distance | 16m |
| Fin Defrost Power | 7500W |
| Drain Pan Defrost Power | 2200W |
Shenzhen Ruifujie Technology Co., Ltd. has over 20 years of professional experience in the refrigeration industry. We independently develop scroll, piston, rotor, semi-hermetic and screw compressors, with rich experience in cold storage, freezing equipment and ice machines. We offer comprehensive OEM/ODM refrigeration services, export refrigeration products globally, and are praised for reliable compressors, professional services and competitive pricing.
| Supply Ability | 1000000 pieces/year, MOQ is usually one piece |
|---|---|
| Shipping Time | Sample order in stock within 3 days, Bulk order generally 10-15 working days after receiving deposit |
| Shipping Method | Support by sea, by air, by express (DHL, FedEx, UPS...) |
| Payment Terms | TT/Western Union 30% Advance Payment, 70% Final Payment |
| Shipping Port | Ningbo Port, Shanghai Port, Shenzhen Port |